top of page
9O5A0964-1-1-fb.jpg
Edit Tichá na paddleboardu

Kalanetika

Kniha Kalanetika - Callan Pinckneyová

Když jsem si na střední škole kupovala modrou knihu kalanetiky, netušila jsem, že mi bude tak věrnou společnicí. S kamarádkami na internátu jsme začaly dvakrát do týdne cvičit, přesně, jak Callan Pinckneyová v knize radí. Kromě toho, že to doopravdy fungovalo a my jsme přetvářely své postavy směrem k vysněným cílům, jsme se úžasně nasmály. Druhý den jsme neměly namožené svaly, jako po hodině cvičení aerobiku nebo v posilovně. Otevřel se mi svět komunikace s mým tělem a také nevýslovná láska k němu.

Kalanetika mi pomohla po obou porodech vrátit se zase ke své původní postavě. Vždy jsem cvičila jen doma s nějakou spřízněnou kamarádkou. Nakonec se i můj sen předcvičovat kalanetiku stal skutečností. Z prostoru bohatého na úžasné duše vyvstala skupinka žen, se kterými se pravidelně scházíme v regeneračním centru Dayal a naše úterky se díky tomu staly rozzářenějšími.

Cvičit mohou lidé všech věkových kategorií. Sestava je snadná, podrobně popsaná v knize a neustále se opakuje, takže víme, co nás čeká, kolik toho ještě bude a že na konci přichází blažený pocit Jsem, Jsem ve svém těle. Každý nováček se „zaučí“ během jedné lekce. Tak je to snadné.

Těším se na společné setkání.

S láskou

Edit

Kdy: úterky od 8:15 do 9:15

Kde: Regenerační studio Dayal, Vyšehradská 1376, Praha 2

Cena: Symbolická-100Kč, důležitější je nadšení, se kterým přijdete cvičit

 

Kalanetika je vynikající cvičební program pro zpevnění svalů, spolehlivý pro všechny věkové kategorie. Původně vznikla jako alternativa posilování při bolestech v zádech. Používá nepatrné, ale přesné pohyby, které se důsledně opakují, zpevňují svaly a jsou bezpečné.

Díky kalanetice se vaše konfekční velikost zmenší o několik čísel, aniž byste museli držet dietu. Jedna hodina přinese tolik, jako dvacet hodin aerobiku. Jediné, co je potřeba, pravidelně cvičit.

 

Kalanetika zlepšuje:

  • koordinaci

  • rovnováhu

  • uvědomování si vlastního těla

  • disciplínu

  • rychlost

  • tělesné a duševní uvolnění

  • odolnost vůči přejídání

  • chuť na sex

  • působí jako prevence inkontinence

Edit Tichá

- 46 let

- matka dvou skoro dospělých synů

- terapeutka kraniosakrální biodynamiky

- nadšená cvičenka této jemné metody, kterou se snažím předávat dál, umožnit i ostatním pocítit hluboké spojení s tělem i s myslí při cvičení

bottom of page